: 204228
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
Powiat polkowicki
14.04.2014 r.

Policyjna akcja WIELKANOC 2014

Eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub środków działających podobnie do alkoholu. Zintensyfikowane kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Egzekwowanie stosowania przepisów ruchu drogowego, w tym zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych, poruszania się pieszych w miejscach niedozwolonych- to jedne z ważniejszych zadań, jakie będą polkowiccy policjanci realizować w ramach akcji w dniach od 18 do 21 kwietnia na drogach powiatu polkowickiego.

więcej »»
Powiat polkowicki
14.04.2014 r.

Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w okresie Świąt Wielkanocnych

Okres przedświąteczny, to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci. Mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.

więcej »»
Chocianów
11.04.2014 r.

Tymczasowy areszt dla podpalacza – w trakcie pożarów spłonęło kilkadziesiąt zwierząt, ptaków hodowlanych oraz ule z pszczołami

Za podpalenia odpowie przed sądem młody mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez policjantów. Sprawca spowodował pożary w wyniku, których spaleniu uległy m.in. altany ogrodowe, gdzie oprócz sprzętu, żywcem spłonęło kilkadziesiąt zwierząt i ptaków hodowlanych, czy też nieużytki na powierzchni około 6 hektarów, gdzie m.in. spłonęły dwie drewniane szopy oraz blisko 50 uli z pszczołami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

więcej »»
Polkowice
10.04.2014 r.

Odpowiedzą za włamania i kradzieże m.in. kilkuset kartonów papierosów, a to nie wszystko…

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże. Sprawcy skradli łącznie blisko 300 kartonów papierosów różnych marek oraz kilka telefonów komórkowych. Straty oszacowano na kwotę blisko 30 tysięcy złotych. Zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za włamanie nawet do 10 lat.

więcej »»
KPP Polkowice
10.04.2014 r.
(ZDJĘCIE)

Powołano I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach

Z dniem 10 kwietnia 2014r., rozkazem personalnym - Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach - mianował nadkom. Waldemara Cichockiego - dotyczasowego Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w tut. jednostce policji.

więcej »»
KPP Polkowice/Chocianów
10.04.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Pożegnaliśmy Komendanta Komisariatu Policji w Chocianowie

09 kwietnia 2014r., w jednostce policji w Polkowicach, odbyła się uroczystość pożegnania Komendanta Komisariatu Policji w Chocianowie. Podinsp. Zdzisław Gwóźdź awansował na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Śląskiej.

więcej »»
Chocianów
31.03.2014 r.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo – mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Polkowiccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo kolegi. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu pokrzywdzonego, podczas spożywania alkoholu. Zatrzymany już usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzany, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu