: 240120
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
Gmina Polkowice
06.10.2015 r.
(FILM)

Zamiast skupić swoją uwagę na jeździe - zapatrzył się na zdarzenie drogowe

Ciekawość 21-latka mogła doprowadzić do groźnego w skutkach wypadku. Mijając inne zdarzenie drogowe, zamiast skoncentrować się na bezpiecznej jeździe - zwłaszcza na tym odcinku drogi - obserwował skutki kolizji. To zachowanie doprowadziło go do zderzenia z innym pojazdem, a następnie wjechaniu do rowu. Ten przykład wyraźnie pokazuje i przestrzega, jak nie należy postępować, gdy kieruje się samochodem.

więcej »»
Polkowice
01.10.2015 r.

Zatrzymany za kradzież kilkunastu rowerów. Część skradzionego mienia już odzyskano

Łącznie kilkanaście kradzieży rowerów udowodnili polkowiccy policjanci 29-latkowi. Mężczyzna wykorzystywał każdą okazję. Kradł jednoślady z klatek schodowych, sprzed sklepów, piwnic. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, które przekazali już właścicielom. Podejrzanemu za włamania i kradzieże grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Polkowice
30.09.2015 r.
(ZDJĘCIA)

Policjant z Polkowic mistrzem Polski Policji w tenisie stołowym

Sierżant Przemysław Rybikowski - policjant z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wywalczył tytuł mistrza i wicemistrza Polski w tenisie stołowym. Polkowicki funkcjonariusz poprowadził drużynę KWP Wrocław do drużynowego tytułu mistrzowskiego, a indywidualnie w kategorii do czterdziestego roku życia był drugi. Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 24-25 września w Świeciu.

więcej »»
KGP
16.09.2015 r.

Konkurs w ramach kampanii "Dopalacze kradną życie"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy)tryb życia. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

więcej »»
gm.Gaworzyce
08.09.2015 r.

Włamywali się do przydrożnych urządzeń solarnych

W ręce polkowickich kryminalnych wpadło dwóch nastolatków, którzy są podejrzani m.in. o włamania i kradzieże ze skrzynek przydrożnych urządzeń solarnych, skąd kradli akumulatory, sterowniki i inne elementy, powodując straty na kilka tysięcy złotych. Za przestępstwa, o które są podejrzani grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
gm. Radwanice
03.09.2015 r.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał blisko 2,7 promila alkoholu

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 52-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, który po drodze krajowej nr 12 w powiecie polkowickim prowadził samochód mając w wydychanym powietrzu blisko 2,7 promila alkoholu. Kierowca w takim stanie przewoził swoją nastoletnią córkę. Na szczęście w porę został zatrzymany przez policjanta, który czasie wolnym od służby jadąc na tym odcinku zauważył go i natychmiast podjął działania do zatrzymania samochodu, tym samym przerywając dalszą jazdę. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu