: 228730
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
Gaworzyce
20.04.2015 r.

Zatrzymani za rozbój – jeden obserwował otoczenie, drugi zaatakował pokrzywdzoną

Jeden stał na czatach, drugi zaatakował kobietę próbując wyrwać jej torebkę. Na szczęście pokrzywdzona swoim zachowaniem spłoszyła napastników. Funkcjonariusze ustalili podejrzanych, którzy już usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo usiłowania rozboju. Dodatkowo jednemu z zatrzymanych policjanci udowodnili udzielanie narkotyków.

więcej »»
Polkowice
16.04.2015 r.

Odzyskany kradziony samochód - podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu

Po raz kolejny ukradł. Tym razem jego łupem padł volkswagen jetta. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany przez polkowickich policjantów. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony pojazd. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.

więcej »»
KGP
15.04.2015 r.

Każdego roku Policja odnajduje coraz więcej osób zaginionych

Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

więcej »»
Polkowice
13.04.2015 r.

Dzielnicowi zatrzymali dwóch podejrzanych o pobicie 52-latka w windzie

Polkowiccy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie innej osoby. Do zdarzenia doszło w windzie jednego z bloków mieszkalnych. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Gmina Grębocice/Obiszów
10.04.2015 r.

Kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz aktywny zakaz sądowy

Policjanci udaremnili dalszą jazdę 30-latkowi, który kierował po drodze publicznej pojazdem m-ki BMW mając w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz aktualny zakaz sądowy- zabraniający mu jazdę tego typu pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
powiat polkowicki
08.04.2015 r.

TRWA VIII EDYCJA KONKURSU "POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ"!

Przypominamy o przyjmowaniu zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane są do 31 maja 2015 roku.

więcej »»
powiat polkowicki
02.04.2015 r.

Bezpieczna Wielkanoc na drogach

W okresie Świąt Wielkanocnych należy spodziewać się zwiększonej ilości samochodów na drogach, gdyż dla wielu osób święta są okazją do wyjazdu z domu i odwiedzenia najbliższych, czy znajomych. Aby przebiegły one spokojnie, nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących, jak co roku czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze prowadząc wzmożone działania kontrolne na drogach województwa dolnośląskiego, apelują o spokojną i rozsądną jazdę.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu