: 233278
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
powiat polkowicki
26.06.2015 r.

Wakacje 2015! Nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa!

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!.

więcej »»
powiat polkowicki
26.06.2015 r.

Przed wakacjami - co warto wiedzieć?

O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

więcej »»
powiat polkowicki
26.06.2015 r.

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów

Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-22.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

więcej »»
powiat polkowicki
26.06.2015 r.

NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ W SŁUPA

Trwa ogólnopolska kampania informacyjna pn. „Nie daj się zrobić w słupa”. Na terenie województwa dolnośląskiego realizowana jest przez Urząd Kontroli Skarbowej we Wrocławiu, a jej celem jest poinformowanie społeczeństwa o zagrożeniach związanych z działaniami członków zorganizowanych grup przestępczych, mającymi na celu wyłudzenie podatku VAT z budżetu państwa. Do kampanii przyłączyła się również Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

więcej »»
Polkowice/Przemków
22.06.2015 r.

Seria zatrzymań z narkotykami

Tylko w ten miniony weekend polkowiccy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Łącznie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli - zarówno przy zatrzymanych jak i w samochodach - ponad 1000 porcji handlowych amfetaminy oraz blisko 60 porcji marihuany. Wszyscy już usłyszeli zarzuty. Teraz za przestępstwa narkotykowe, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem.

więcej »»
powiat polkowicki
18.06.2015 r.

Akcja NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO

W piątek, tj. 19.06.2015r., na terenie naszego powiatu, prowadzona będzie akcja pod krypt. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Pod tym pojęciem kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Akcja ma na celu zredukowanie liczby wypadków drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego.

więcej »»
Polkowice
17.06.2015 r.

Zatrzymani za pobicie

Zarzuty pobicia usłyszało pięciu mężczyzn, którzy bezpośrednio po dokonanym przestępstwie zostali zatrzymani przez polkowickich policjantów. Podejrzani dokonali pobicia dwóch mężczyzn przy jednym z lokali gastronomicznych w Polkowicach. Teraz wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Tego rodzaju przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu