: 216350
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
Polkowice
23.09.2014 r.

Byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze - POWIADOM NAS!!!

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego - POWIADOM NAS!!!
Wychodząc naprzeciw wszystkim, dla których bezpieczeństwo na naszych drogach nie pozostaje obojętne, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej na którą można przesłać policjantom link, film lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa.


więcej »»
powiat polkowicki
16.10.2014 r.

Uwaga na jesienne utrudnienia na drogach

Częste opady deszczu, wiatr, spadające na jezdnię liście, błoto, marznący deszcz, czy też nisko świecące i oślepiające słońce są czynnikami, które zdecydowanie wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Opady atmosferyczne, czy zalegające na jezdni liście powodują zmniejszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Okres jesienny powoduje też często zmiany samopoczucia i brak koncentracji. Pamiętajmy, samochód bez przyczyny sam nie wpada w poślizg. Winę najczęściej za to ponosi człowiek.Bezpieczeństwo, a co za tym idzie, nasze zdrowie i życie - leży w naszych rękach.

więcej »»
powiat polkowicki
24.10.2014 r.

Akcja JESIENNY WEEKEND

W dniach 24-26; 7-9; 14-16 października 2014r. na terenie województwa dolnośląskiego prowadzone będą działania pod krypt. "JESIENNY WEEKEND". Na terenie powiatu polkowickiego zadania wynikające z akcji realizować będą policjanci z wydziału ruchu drogowego.

więcej »»
Polkowice
24.10.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Debata społeczna na rzecz bezpieczeństwa polkowickich seniorów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach 23 października o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowali debatę społeczną pn. "Bezpieczeństwo osób starszych w domu i na ulicy". W spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim mieszkańcy gminy Polkowice oraz przedstawiciele samorządów lokalnych,tj. Starosta Polkowicki oraz Burmistrz Polkowic. Obecni byli także Z-ca Komendanta Straży Miejskiej, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach oraz kierownicy miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu polkowickiego.

więcej »»
powiat polkowicki
21.10.2014 r.

Masz informacje o przypadkach handlu ludźmi – skontaktuj się z policją
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

więcej »»
kraj
14.10.2014 r.

Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji

„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 16 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 13 października, a zakończy 18.

więcej »»
powiat polkowicki
13.10.2014 r.

Akcja NIEBEZPIECZNE PRZEWOZY

W dniu 14 sierpnia 2014 roku policjanci ruchu drogowego, od wczesnych godzin rannych, prowadzić będą na drogach powiatu polkowickiego (oraz woj. dolnośląskiego), akcję pod krypt. „Niebezpieczne przewozy”. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy kierujący stosują się do zasad ruchu drogowego. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą zwracać także uwagę na:

więcej »»
DK3/Polkowice
13.10.2014 r.

Kierowca tira jechał mając prawie 3,5 promila alkoholu - nie posiadał uprawnień do kierowania ciężarówkami

Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z ruchu drogowego polkowickiej komendy policji. Mężczyzna był w takim stanie, że nie potrafił utrzymać równowagi. Dodatkowo wyszło, że kierował ciężarówką nie mając do tego uprawnień. Na szczęście jego dalsza jazda została przerwana. Pojazd zabezpieczył pracodawca. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu