: 216737
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
powiat polkowicki
27.10.2014 r.

POLICYJNA AKCJA ZNICZ

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych polkowiccy policjanci w dniach od 31.10 do 03.11.2014r. przeprowadzą akcję „Znicz 2014”. Na drogach i w okolicach cmentarzy, będzie więcej patroli prewencyjnych i ruchu drogowego, dbających o nasze bezpieczeństwo.

więcej »»
KRAJ
27.10.2014 r.

AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

więcej »»
Polkowice
23.09.2014 r.

Byłeś świadkiem agresywnego zachowania na drodze - POWIADOM NAS!!!

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego - POWIADOM NAS!!!
Wychodząc naprzeciw wszystkim, dla których bezpieczeństwo na naszych drogach nie pozostaje obojętne, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej na którą można przesłać policjantom link, film lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa.


więcej »»
powiat polkowicki
16.10.2014 r.

Uwaga na jesienne utrudnienia na drogach

Częste opady deszczu, wiatr, spadające na jezdnię liście, błoto, marznący deszcz, czy też nisko świecące i oślepiające słońce są czynnikami, które zdecydowanie wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Opady atmosferyczne, czy zalegające na jezdni liście powodują zmniejszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Okres jesienny powoduje też często zmiany samopoczucia i brak koncentracji. Pamiętajmy, samochód bez przyczyny sam nie wpada w poślizg. Winę najczęściej za to ponosi człowiek.Bezpieczeństwo, a co za tym idzie, nasze zdrowie i życie - leży w naszych rękach.

więcej »»
Chocianów
28.10.2014 r.

POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE USZKODZENIA SAMOCHODÓW W CHOCIANOWIE

W nocy z 18/19 października 2014r., na ul. Armii Krajowej i Wesołej w Chocianowie sprawca uszkodził szyby oraz wkładki w zamkach łącznie w 7 samochodach zaparkowanych na parkingach niestrzeżonych. Prowadzimy w tej sprawie czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tego wandalizmu.Apelujemy do osób, które widziały te zdarzenie i posiadają jakiekolwiek informacje mogące być pomocne w prowadzonym przez nas postępowianiu, aby zgłosiły się do jednostki policji w Chocianowie. Każda informacja będzie przez nas sprawdzona.

więcej »»
Chocianów
28.10.2014 r.

Usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem, w tym też za transakcje zbliżeniowe skradzioną kartą płatniczą

Policjanci z Komisariatu Policji w Chocianowie ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamanie do szafy ubraniowej w jednej z firm i kradzież m.in. karty płatniczej. Realizując czynności w tej sprawie funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu kilkukrotne posłużenie się skradzioną kartą. Okazało się, że mężczyzna płacił zbliżeniowo za zakupiony towar w różnych punktach sklepowych. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Chocianów
28.10.2014 r.

Wybił szybę w samochodzie - teraz za to odpowie

Po kłótni ze znajomym, zlokalizował jego samochód na parkingu niestrzeżonym, gdzie uszkodził jego pojazd wybijąc przednią szybę. 33-latek został ustalony i zatrzymany przez chocianowskich policjantów. Już usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
powiat polkowicki
27.10.2014 r.

Akcja JESIENNY WEEKEND

W dniach 7-9; 14-16 listopada 2014r. na terenie województwa dolnośląskiego prowadzone będą działania pod krypt. "JESIENNY WEEKEND". Na terenie powiatu polkowickiego zadania wynikające z akcji realizować będą policjanci z wydziału ruchu drogowego.

więcej »»
Polkowice
24.10.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Debata społeczna na rzecz bezpieczeństwa polkowickich seniorów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach 23 października o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowali debatę społeczną pn. "Bezpieczeństwo osób starszych w domu i na ulicy". W spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim mieszkańcy gminy Polkowice oraz przedstawiciele samorządów lokalnych,tj. Starosta Polkowicki oraz Burmistrz Polkowic. Obecni byli także Z-ca Komendanta Straży Miejskiej, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach oraz kierownicy miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu polkowickiego.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu