: 243315
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
powiat polkowicki
14.10.2015 r.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

więcej »»
kraj
26.11.2015 r.

Kampania „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”

Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.

więcej »»
Gm.Chocianów
09.11.2015 r.
(FILM,ZDJĘCIA)

Areszt dla narkotykowego dealera

Amfetaminę, metamfetaminę i marihuanę w ilości łącznie ponad 1000 porcji handlowych oraz broń palną i amunicję, znaleźli w jednym z prywatnych mieszkań polkowiccy policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kilkaset worków strunowych służących do porcjowania narkotyków oraz dwie wagi elektroniczne. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut posiadania i handlu narkotykami, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

więcej »»
powiat polkowicki
30.10.2015 r.

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI

W dniu 19 listopada 2015 r. (czwartek) w godzinach 14.30-17.00, w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach, ul. Legnicka 15, będzie dyżurował pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia (pokój nr 305). Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby podjęciem służby w Policji, które nie mają możliwości przyjścia w godzinach pracy urzędu, tj. 7.30.-15.30. Wszyscy chętni będą mogli uzyskać informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji, pobrać kwestionariusz osobowy kandydata do służby, a także złożyć dokumenty.

więcej »»
powiat polkowicki
26.10.2015 r.

POLICYJNA AKCJA ZNICZ

W dniach od 30 października do 2 listopada 2015 roku polkowiccy policjanci przeprowadzą akcję „Znicz 2015”, ukierunkowaną na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich, w związku z dniem Wszystkich Świętych.

więcej »»
powiat polkowicki
26.10.2015 r.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Dni Wszystkich Świętych

Koniec października i początek listopada, to czas zadumy i refleksji. Odwiedzamy nekropolie, porządkujemy groby swoich bliskich. Wspominając zmarłych nie powinniśmy zapominać o własnym bezpieczeństwie.

więcej »»
Radwanice
22.10.2015 r.

Areszt dla zamaskowanego sprawcy usiłowania napadu na młodego mężczyznę – podejrzany, który groził bronią, zatrzymany po policyjnym pościgu

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu po pościgu przez policjantów z powiatu polkowickiego, a podejrzanemu o usiłowanie wspólnie z innym mężczyzną napadu rabunkowego w jednym z mieszkań. Usiłowanie, bo zamierzonego celu zamaskowani sprawcy nie osiągnęli, z uwagi na stanowczy opór ze strony pokrzywdzonego i jego matki. Decyzją sądu, zatrzymany przez policjantów mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

więcej »»
Kraj
20.10.2015 r.

Obowiązkowe odblaski dla pieszych

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu