: 235665
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
powiat polkowicki
02.07.2015 r.

Przed wakacyjnymi wyjazdami - DROGÓWKA RADZI

Okres wakacyjny to dla większości wypoczynek i wyjazdy z nim związane. Większa liczba pojazdów na drogach generuje jednak zagrożenia - to właśnie podczas wakacji policjanci odnotowują najwięcej wypadków. Sprzyjają temu również, wbrew pozorom, dobre warunki pogodowe: słoneczna, bezchmurna pogoda prowokuje do szybszej, a zarazem bardziej niebezpiecznej jazdy.

więcej »»
powiat polkowicki
26.06.2015 r.

Wakacje 2015! Nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa!

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!.

więcej »»
powiat polkowicki
26.06.2015 r.

Przed wakacjami - co warto wiedzieć?

O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

więcej »»
powiat polkowicki
26.06.2015 r.

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów

Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-22.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

więcej »»
KRAJ
30.07.2015 r.

RUSZA KAMPANIA "DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE"

Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.

więcej »»
gm. Chocianów
24.07.2015 r.

Nietrzeźwy kierujący kombajnem rolniczym

Zupełnym brakiem wyobraźni i rozsądku wykazał się 29-letni mieszkaniec gminy Chocianów, który kierował kombajnem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

więcej »»
Powiat polkowicki
24.07.2015 r.

Zatrzymane prawa jazdy


W dniu 22 lipca 2015 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach po raz kolejny zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z przekroczeniem prędkości 0 51 km/h w terenie zabudowanym. Tym razem zatrzymano uprawnienia dwóm kierowcom.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą oraz o przestrzeganie zasad ruchu drogowego.


więcej »»
Polkowice
24.07.2015 r.

Akcja "Trzeźwy Poranek"

27 lipca br., policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych będą brali udział w przeprowadzanej na terenie województwa dolnośląskiego, akcji pod krypt. „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzać będą głównie stan trzeźwości kierujących oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

więcej »»
powiat polkowicki/kraj
22.07.2015 r.

Apel Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska - Tydzień Bezpiecznego Kierowcy 2015

Wypoczynek i czas urlopów jest często związany z przemieszczaniem się, z wyjazdami, z odwiedzinami naszych bliskich i rodzin, a to rodzi także pewne zagrożenia wynikające z podróżowania. Dlatego słyszymy z różnych stron nawoływanie o rozważną i bezpieczną jazdę. Nie jesteśmy bowiem tylko biernymi uczestnikami dróg.

więcej »»
Polkowice
22.07.2015 r.
(ZDJĘCIA)

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

20 lipca 2015r., polkowiccy policjanci, obchodzili 96. Rocznicę Powołania Polskiej Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele św. Michała Archanioła, a następnie na polkowickim Rynku odbyła się uroczysta akademia. Swą obecnością zaszczycił nas Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Tomasz Miłkowski.

więcej »»
powiat polkowicki/kraj
17.07.2015 r.

Akcja TRUCK/BUS

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą w poniedziałek (20 lipca 2015r.) na terenie powiatu polkowickiego wzmożone działania pod kryptonimem „TRUCK&BUS”. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa wśród osób podróżujących, a w szczególności sprawdzenia przewoźników pod kątem spełnienia wszystkich wymagań z tym związanych, zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu