: 218363
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
powiat polkowicki
18.11.2014 r.

Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

więcej »»
powiat polkowicki
18.11.2014 r.

Akcja TRUCK&BUS

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj na terenie powiatu polkowickiego wzmożone działania pod kryptonimem „TRUCK&BUS”. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa wśród osób podróżujących, a w szczególności sprawdzenia przewoźników pod kątem spełnienia wszystkich wymagań z tym związanych, zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego.

więcej »»
Polkowice
17.11.2014 r.

Zatrzymani za rozbój na niepełnosprawnym

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego i wykorzystując jego ograniczoną sprawność do samodzielnego poruszania się pobili go a następnie okradli. Z pomieszczenia złodzieje zabrali m.in. zestaw do ćwiczeń i telewizor. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za czyn, którego się dopuścili może im grozić teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Polkowice
12.11.2014 r.

Zatrzymani za rozbój i narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych m.in. o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu, grożąc przedmiotem przypominającym pistolet pracownikowi lokalu doprowadzili go do stanu bezbronności a następnie ukradli automat do gier zręcznościowych. Ponadto jeden z nich posiadał jeszcze w domu narkotyki w postaci marihuany. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Zatrzymanym za czyn, o który są podejrzani może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności

więcej »»
Grębocice
06.11.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Profilaktycznie z gimnazjalistami

Co to jest CYBERPRZEMOC? Jakie są skutki zażywania narkotyków, akoholu? - te m.in. zagadnienia omawiał z miejscowymi gimnazjalistami kierownik z Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach. Ważnym elementem tego spotkania była również nauka młodzieży niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej osobom, które zatruły się używkami. Młodzież z zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyła w tym spotkaniu.

więcej »»
Gm.Grębocice
05.11.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Działania grębocickich policjantów na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

Policjanci z Grębocic od października br., na bieżąco, podczas pełnionych służb na terenie gminy rozdają mieszkańcom kamizelki odblaskowe. Tego rodzaju akcja prewencyjna możliwa jest dzięki wsparciu inicjatywy przez Wójta Gminy Grębocice P. Romana Jabłońskiego, który ufundował kamizelki odblaskowe dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

więcej »»
Polkowice
03.11.2014 r.

Podejrzany o kilkukrotne fałszywe alarmy bombowe, wpadł w ręce Policji

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez polkowickich funkcjonariuszy, a podejrzanemu o fałszywe alarmy bombowe. Sprawca na przełomie ostatniego tygodnia kilkukrotnie fałszywie powiadomił Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podłożeniu ładunku wybuchowego na ulicy. W związku z każdym zgłoszeniem wywoływał niepotrzebne działania służb ratunkowych. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu