: 218608
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
Polkowice
24.11.2014 r.

Akcja ZIMA 2014/2015- w trosce o bezdomnych, bezradnych, samotnych

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym 2014/2015, polkowiccy policjanci kolejny raz realizują działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. Wykaz placówek pomocowych!

więcej »»
Polkowice
24.11.2014 r.

Policjant z pasją do szybowców

Asp. Piotr Kondraciuk - zawodowo policjant Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Polkowicach, a prywatnie pilot szybowcowy. Od lat konsekwentnie realizuje swoją pasję. Ma na swoim koncie 450 godzin nalotu i ciągle doskonali swoje umiejętności. Jest posiadaczem „Złotej Odznaki Szybowcowej z jednym diamentem", a w 2014 roku uzyskał uprawnienie instruktora szybowcowego. Jak sam mówi nie ma piękniejszego zajęcia niż latanie. Ono daje wolność i niesamowite wrażenia.

więcej »»
powiat polkowicki
18.11.2014 r.

Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

więcej »»
powiat polkowicki
18.11.2014 r.

Akcja TRUCK&BUS

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj na terenie powiatu polkowickiego wzmożone działania pod kryptonimem „TRUCK&BUS”. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa wśród osób podróżujących, a w szczególności sprawdzenia przewoźników pod kątem spełnienia wszystkich wymagań z tym związanych, zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego.

więcej »»
Polkowice
17.11.2014 r.

Zatrzymani za rozbój na niepełnosprawnym

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego i wykorzystując jego ograniczoną sprawność do samodzielnego poruszania się pobili go a następnie okradli. Z pomieszczenia złodzieje zabrali m.in. zestaw do ćwiczeń i telewizor. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za czyn, którego się dopuścili może im grozić teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Polkowice
12.11.2014 r.

Zatrzymani za rozbój i narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych m.in. o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu, grożąc przedmiotem przypominającym pistolet pracownikowi lokalu doprowadzili go do stanu bezbronności a następnie ukradli automat do gier zręcznościowych. Ponadto jeden z nich posiadał jeszcze w domu narkotyki w postaci marihuany. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Zatrzymanym za czyn, o który są podejrzani może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności

więcej »»
Grębocice
06.11.2014 r.
(ZDJĘCIA)

Profilaktycznie z gimnazjalistami

Co to jest CYBERPRZEMOC? Jakie są skutki zażywania narkotyków, akoholu? - te m.in. zagadnienia omawiał z miejscowymi gimnazjalistami kierownik z Rewiru Dzielnicowych w Grębocicach. Ważnym elementem tego spotkania była również nauka młodzieży niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej osobom, które zatruły się używkami. Młodzież z zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyła w tym spotkaniu.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu