: 231051
Ostatnie komunikaty
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Polkowice...
Wrocław
28.05.2015 r.

Centralne obchody „OGÓLNOPOLSKIEGO GŁOSU PROFILAKTYKI” w województwie dolnośląskim – 1 czerwca 2015 r. - wrocławska Wyspa Słodowa

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpocznie się 1 czerwca 2015 r. na Dolnym Śląsku, tak jak w całym kraju, akcja pod hasłem ”Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Głównym punktem programu akcji, realizowanym wszędzie w tym samym czasie i w tej samej formie, jest gest bicia serca (ZRYW WOLNYCH SERC) wykonywany o godz. 14.00, przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników, w całej Polsce.

więcej »»
Polkowice
26.05.2015 r.

Blisko 8,5 tys. porcji narkotyków, fałszywe banknoty oraz samochód z przerobionym VIN’em - podejrzany tymczasowo aresztowany

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, zatrzymany przez polkowickich policjantów, a podejrzany m.in. o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w jego miejscu zamieszkania znaleźli blisko 8,5 tys. porcji handlowych amfetaminy i marihuany. Zabezpieczono również wagę elektroniczną służącą do porcjowania środków odurzających i plastikowe woreczki strunowe. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności ujawniono jeszcze kilka fałszywych banknotów o nominale 20 i 100 zł. oraz samochód osobowy m-ki Renault z przerobionymi numerami VIN. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje sąd.

więcej »»
powiat polkowicki
26.05.2015 r.

Bilans wykroczeń i przestępstw w komunikacji ujawnionych przez polkowicką drogówkę po zmianie przepisów

W ciągu zaledwie tygodnia, od chwili wejścia w życie nowych przepisów dotyczących kierowców - policjanci z polkowickiej drogówki zatrzymali 9 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, z czego aż 6 w niedzielę. Wśród kierowców, który stracił prawo jazdy był również obywatel Niemiec. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy mieli cofnięte przez starostę uprawnienia do kierowania pojazdami - co teraz jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności

więcej »»
Polkowice
21.05.2015 r.

Tymczasowy areszt za kradzieże samochodów marki VW i skuterów – policjanci odzyskali już część pojazdów

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, zatrzymanego w wyniku działań prowadzonych przez policjantów z powiatów polkowickiego i lwóweckiego, a podejrzanego o szereg kradzieży pojazdów. Mężczyzna ma na swoim koncie kradzieże, co najmniej trzech samochodów marki VW Golf oraz jedno usiłowanie kradzieży innego volkswagena, a także kradzież trzech skuterów. Wspólne działania funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania już czterech pojazdów. Policjanci dotarli także do paserów, którzy je kupowali lub rozbierali na części. Teraz wszyscy za przestępstwa, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem.

więcej »»
KRAJ
16.05.2015 r.

Nowe przepisy dotyczące kierowców

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

więcej »»
KRAJ
16.05.2015 r.

Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

więcej »»
KRAJ
16.05.2015 r.

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu