Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci umocnili współpracę z seniorami

Data dodania: 2 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Dzień Jubilata na stałe wpisał się w kalendarz imprez na terenie Polkowic. Od samego początku organizuje je Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Polkowicach, z którym współpracują również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Uroczystości i życzeniom z okazji polkowickiego święta jubilatów towarzyszyły również rozmowy policjantów z seniorami dotyczące ich bezpieczeństwa.

Jubilaci zaraz po zakończonej uroczystości oprócz otrzymania serdecznych życzeń, mieli również okazję porozmawiać z policjantem o sytuacjach, które mogą zagrozić ich bezpieczeństwu. Podczas żywiołowych dyskusji nie zabrakło przykładów i sposobów zapobiegania oszustwom metodami na wnuczka czy policjanta. Seniorzy pytali również o sytuacje związane z nieuczciwymi praktykami konsumenckimi, a w przypadku potrzeby dokładniejszej rozmowy otrzymali numery służbowych telefonów komórkowych do swoich dzielnicowych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadząc działania w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego pn. „Wzorowy Senior” sukcesywnie spotykają się z seniorami zamieszkującymi na terenie powiatu polkowickiego podczas różnego rodzaju spotkań, prelekcji i debat, a także dbają o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców poprzez współpracę z pozostałymi służbami mundurowymi i instytucjami takimi jak banki, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych oraz Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

st. sierż. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096

Przedstawiciele polkowickich służb mundurowych oraz zaproszeni goście podczas spotkania z seniorami.

Powiązane wiadomości